Nepagent loopt in de val door alerte vrouw
AMMERZODEN - Een vrouw uit Ammerzoden werd woensdagmiddag (8-7) gebeld door een man die zich voordeed als wijkagent. De vrouw was alert en schakelde direct na het telefoongesprek de politie in. De politie heeft één verdachte aangehouden.
De zogenaamde wijkagent gaf aan dat er een achtervolging had plaatsgevonden. Bij de aanhouding werd naast een vuurwapen ook een notitiebriefje aangetroffen met daarop het adres van de vrouw.
In het gesprek werd vervolgens gevraagd naar contant geld en waardevolle spullen, zoals sieraden en porselein.
De vrouw gaf aan dat de thuiszorg bij haar langskwam, maar dat deze na een bepaalde tijd weg zou zijn. De afspraak met de nepagent werd gepland na dat tijdstip. Ondertussen werd de politie ingeschakeld.
Aangehouden
Toen de politie bij de woning van de vrouw aankwam, stond de nepagent al voor de deur. De verdachte kon direct door de agenten worden aangehouden. De verdachte is een 22-jarige man uit Dordrecht en zit nog vast.
Aantal incidenten groot
Het aantal incidenten met nepagenten is groot. De politie zal nooit bellen of aan de deur komen om bijvoorbeeld sieraden, geld of een pinpas op te halen. De hermandad adviseert dan ook altijd 112 te bellen als er door een (vermoedelijke) oplichter wordt gebeld of als er een (vermoedelijke) oplichter aan de deur staat. De politie kan dan controleren of het gaat om een babbeltruc. ‘Het allerbelangrijkste is: praat erover. Bij voorkeur met mensen op leeftijd, omdat juist zij vaak slachtoffer worden.’
Meer informatie over nepagenten op www.politie.nl
Foto Ter illustratie.