Toezichthouders Omgevingsdienst Rivierenland gaan bodycams dragen
REGIO - Toezichthouders en boa’s van Omgevingsdienst Rivierenland (ODR) dragen voortaan een bodycam. Dat is vanwege hun veiligheid. De bodycam neemt niet voortdurend beelden op, maar kan vrij eenvoudig worden aangezet als een situatie uit de hand dreigt te lopen en/of onveilig wordt.
Omgevingsdienst Rivierenland voert voor gemeenten in het rivierengebied taken uit rond milieu en bouwen. Toezichthouders en boa’s van ODR gaan daarvoor regelmatig op pad, bijvoorbeeld om controles uit te voeren bij bedrijven en andere locaties. Daarbij kregen zij in het verleden wel te maken met agressie, bedreiging of geweld.
Waarschuwing
Voordat een medewerker de bodycam aanzet, waarschuwt diegene de betrokken persoon of personen. De camera is vooral bedoeld om agressie en bedreiging te voorkomen en situaties niet verder te laten escaleren.
‘Als er beelden worden gemaakt, gaat Omgevingsdienst Rivierenland daar zorgvuldig mee om. Voor het bekijken, gebruiken en bewaren van de beelden gelden strikte regels.’ Aldus het gemeentelijk persbericht.
Conducteurs
NS-hoofdconducteurs dragen al een half jaar bodycams op hun uniform om agressie en intimidatie in de trein tegen te gaan. Daarvan werd onlangs bekend dat dit succesvol verloopt. ‘Je ziet dat mensen rustiger worden’, aldus een hoofdconducteur desgevraagd bij de NOS.
Foto ter illustratie.