
ZALTBOMMEL - Op het stadhuis van de gemeente Zaltbommel was er woensdag (22-1) een speciale kennismaking tussen de sollicitanten voor de functie van kinderburgemeester en de burgemeester van Zaltbommel.
De kinderen, die zich een tijdje geleden hadden aangemeld voor deze bijzondere rol, werden uitgenodigd om de officiële raadzaal te bezoeken. Daar kregen ze de kans om alles te leren over het werk van de burgemeester, de gemeenteraad en het politieke proces.
De kinderen werden welkom geheten door burgemeester Marnix Bakermans en kinderburgemeester Liz. Samen speelden zij het spel Democracity waarmee de kinderen meer ontdekten over hoe de gemeente nou precies 'werkt'.
Vragen
Vervolgens was er volop gelegenheid om vragen te stellen aan de burgemeester en de kinderburgemeester, zoals: "Wat is het lievelingsdier van de burgemeester?", "Wat maakt Zaltbommel zo leuk voor kinderen?" en "Wat vond Liz tot nu toe het leukste evenement?". Ook vroegen de kinderen zich af of burgemeester Bakermans altijd al burgemeester had willen worden.
Handen
Aan het eind van de middag bleek dat de kinderen het leuk hadden gevonden. Desgevraagd vlogen unaniem vde handen de lucht in. De gemeente laat weten: 'Het was een geslaagde en inspirerende bijeenkomst waarbij de kinderen zich welkom voelden en met veel enthousiasme deelnamen.'
Zie ook:
Tekst en/of beeldmateriaal gebruiken van Bommelerwaard.Net? Stuur even een berichtje.