Carnaval meer dan paar dagen feest, het is een diepgewortelde traditie
MAASDRIEL - Vrijdag (13-2) gaat in de Bommelerwaard het carnaval officieel van start. Voor veel inwoners is het een aantal dagen feest, maar achter de schermen gaat een lange periode van voorbereiding schuil.
De Federatie Maasdrielse Carnavalsverenigingen (FMC), de aangesloten carnavalsverenigingen en talloze vrijwilligers, is al maanden bezig met vergunningen, verkeersmaatregelen, veiligheid, afstemming met gemeenten, hulpdiensten en natuurlijk de praktische organisatie van optochten en activiteiten.
Samenwerking
FMC is verantwoordelijk voor de coördinatie van carnaval binnen Kerkdriel, Velddriel, Rossum, Alem en Heerewaarden. Dat gebeurt in samenwerking met lokale verenigingen en partners. Chris Stoof (FMC): “De voorbereidingen voor carnaval starten al maanden voor het feest echt losbarst. Er komt veel kijken bij vergunningen, afstemming met de verschillende partijen en het waarborgen van veiligheid. Dat vraagt inzet en betrokkenheid, maar dankzij de enorme inzet van vrijwilligers en verenigingen weten we ieder jaar weer samen iets moois neer te zetten.”
Collega Victor van Kessel: “Carnaval is veel meer dan een paar dagen feest. Het is een traditie die diep geworteld is in onze dorpen en mensen met elkaar verbindt. Jong en oud, inwoners en verenigingen: samen zorgen zij ervoor dat deze cultuur blijft bestaan en telkens opnieuw wordt doorgegeven.”
Respectvol carnaval
Vrijdagavond 13 februari begint het carnavalsweekend traditioneel met de proclamatie en de sleuteloverdracht op het gemeentehuis. Daarmee wordt symbolisch het startsein gegeven voor dagen vol feestelijkheden in de verschillende dorpen. ‘De organisatie kijkt uit naar een gezellig, feestelijk en respectvol carnaval voor iedereen.”
Foto aangeleverd.