Groot aanbod tijdens Open Monumentendag in Bommelerwaard
BOMMELERWAARD - Het tweede weekend van september is het traditioneel Open Monumentendag. Ook in de Bommelerwaard gaan er dan veel deuren open voor het grote prubliek om het erfgoed te beleven en geschiedenis te ervaren. Het thema van monumentendag is: Architectuur en Erfgoed. Gebouw(d) om te blijven.
Het architectonisch erfgoed staat in de schijnwerpers met het thema: ‘Erfgoed en Architectuur’. De slogan ‘Gebouw(d) om te blijven’ benadrukt de waarde van de verscheidenheid aan historische gebouwen.
Fietstocht
Zaltbommel is een eeuwenoude Hanzestad met veel historische panden, maar er is ook veel na-oorlogs erfgoed wat aandacht verdiend. Stap op de fiets en fiets de speciale Open Monumentenroute langs meer dan 20 panden. Tijdens de route ontvangt u informatie over de panden. De route is op te halen bij Markt Twee, Tourist Info Bommelerwaard of te downloaden via de website van Beleef Zaltbommel.
Geschiedenis beleven
Zaterdag om 09:30 uur speelt het eeuwenoude carillon in de Gasthuistoren, om 12:00 uur is er een inloop lunchconcert op het monumentale Wolfferts-Heijneman orgel in de Sint Maartenskerk. Ook zijn er wandelingen vanuit het Mikwe, een ritueel Joods badhuis in de Minnebroederstraat. Voor wie een adembenemend uitzicht wil hebben over deze historische Hanzestad is het beklimmen van de 281 treden in de Sint Maartenskerk een aanrader. In de winkeletalages is een fotoexpositie van Erfgoed & Architectuur in de Bommelerwaard. Wie nog meer wil beleven, moet zeker op stap gaan met Ton van Balken die zaterdag en zondag een wandeling naar het oude Weeshuishof organiseert.
Bommelerwaard
De Bommelerwaard kent veel geschiedenis en prachtig erfgoed, zoals de molens in Hurwenen, Nederhemert en Zuilichem. De ruinekerk in Ammerzoden heeft ook een eigen verhaal. Kasteel Nederhemert, Het Spijker in Brakel en het Driels Museum zijn ook zeker plaatsen om binnen te kijken.
Bouw je eigen monument
Jong en oud wordt uitgedaagd om een eigen monument te bouwen met je eigen bouwstijl. Pak de Lego, Duplo of andere bouwstenen en bouw jouw monument. De bouwwerken kunnen tot uiterlijk vrijdag 12 september ingeleverd worden bij Tourist Info Bommelerwaard – Markt 3 in Zaltbommel en zijn het hele Monumentenweekend daar te bewonderen.
Op de website van Open Monumentendag en Beleef Zaltbommel staan alle geopende monumenten genoemd.
Foto aangeleverd.