ZVV bezorgd over aanrijtijden hulpdiensten tijdens afsluiting N322
BOMMELERWAARD - Vanaf maandag 12 mei is de N322 voor zes weken in fases afgesloten tussen Zuilichem en Giessen voor doorgaand verkeer. ZVV Zaltbommel is ongerust dat dit gevolgen zal hebben voor de aanrijtijden van hulpdiensten.
Vooral de eerste week zal de afsluiting zijn impact hebben, omdat er dan ook via B-wegen geen mogelijkheid is om het gebied uit of in te komen. De omleidingsroute is ingesteld richting het Altena via de Bergsche Maasdijk. De fracrie vind dat ‘vervelend, maar niet onoverkomelijk.’
Aanrijtijden
ZVV is wel bezorgd over de aanrijtijd van de hulpdiensten, want in sommige situaties is vooral de West-Bommelerwaard afhankelijk van een ambulance die gestationeerd is in ondere andere in Wijk en Aalburg.
De aanrijtijd van de hulpdiensten in de West-Bommelerwaard is een voortdurend
aandachtspunt, omdat deze op momenten tekort schiet. Het is dan ook van belang dat de aanrijtijd niet oploopt door de afsluiting van de N322.
Vragen
ZVV Zaltbommel klom in de pen en wil van het College weten of deze op de hoogte is van deze afsluiting die vooral in de eerste week zorgt dat er geen uitgaand en binnenkomend verkeer de West-Bommelerwaard in kan over de Andelse sluis.
De fractie vraagt zich af of het College door de Provincie en hulpdiensten geïnformeerd is over de bereikbaarheid van vooral de ambulances en wat dit kan betekenen voor de aanrijtijd. Ook is de fractie benieuwd of hier maatregelen voor zijn genomen en zo ja welke dat dan zijn.
Foto ter illustratie.